Comisii consultative

Componenţa comisiilor consultative de specialitate

din Consiliul raional Ocniţa

 

 

I Comisia consultativă de specialitate în domeniul respectării drepturilor omului, protecţiei consumatorului şi cooperării transfrontraliere
  Numele, prenumele

 

Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Plopa Iurie PSRM Garaz Dmitrii                                                                   
2 Casco Igor PSRM Lozovan Irina
3 Boris Bagrii (de bază)-președinte PCRM Russu Angela
4 Zalevscaia Galina (de bază)-secretar PCRM Smentîna Alexandru
5 Terzi Lazari PPPN Perestan Serghei
6 Postolache Marcel PDM Gaidău Constantin
7 Lesnic Ruslan PLDM Cazac Iulia
II Comisia consultativă de specialitate în domeniul economiei, finanţelor şi bugetului

 

  Numele, prenumele

 

Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Casico Igor (de bază) PSRM Lozovan Irina
2 Plopa Iurie (de bază) PSRM Gîrleanu Pavel
3 Tomai Ion (de bază)-președinte PCRM Bagrii Boris
4 Zalevscaia Galina PCRM Guţu Vasile
5 Manoil Andrei PPPN Gîrtopan Claudia
6 Tabuica Valeriu-secretar PDM Postolache Marcel
7 Liciu Natalia PLDM   Reaboi Roman                                               
III Comisia consultativă de specialitate în domeniul agriculturii, industriei şi micului bussines

 

  Numele, prenumele Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Hibovscaia Natalia (de bază) PSRM Garaz Dmitrii                                                                   
2 Moroşan Cornel PSRM Gîrleanu Pavel
3 Tomai Ion PCRM Bagrii Boris
4 Mutelica Dumitru PCRM Smentîna Alexandru
5 Cojocari Petru-secretar PPPN Terzi Lazari
6 Gaidău Constantin-președinte PDM Melnic Anatolie
7 Lesnic Ruslan PLDM   Reaboi Roman                                               

 

 

 

Comisia consultativă de specialitate în domeniul învăţămîntului, culturii, tineretului, sportului şi mijloacelor de informare în masă

 

  Numele, prenumele Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Moroşan Cornel (de bază) PSRM Hibovscaia Natalia
2 Garaz Dmitrii PSRM Rîbac Iurie
3 Russu Angela-președinte PCRM Zalevscaia Galina
4 Smentîna Alexandru PCRM Guțu Vasile
5 Perestan Serghei PPPN Melnic Mariana
6 Melnic Anatolie PDM Capaţina Vadim
7 Cazac Iulia-secretar PLDM Liciu Natalia
V Comisia consultativă de specialitate în domeniul protecţiei muncii, sănătăţii şi asistenţei sociale

 

  Numele, prenumele

 

Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Hibovscaia Natalia PSRM Plopa Iurie
2 Garaz Dmitrii (de bază) PSRM Casico Igor
3 Smentîna Alexandru (de bază) PCRM Tomai Ion
4 Bagrii Boris PCRM Mutelica Dumitru
5 Gîrtopan Claudia-secretar PPPN Cozlovschii Vladimir
6 Gaidău Constantin PDM Tabuica Valeriu
7 Gîscă Pavel-președinte PLDM Liciu Natalia
VI Comisia consultutativă de specialitate în domeniul protecţiei mediului şi dezvoltării teritoriului

 

  Numele, prenumele

 

Denumirea fracţiunii Membrul supleant
1 Cuşnir Genadie PSRM Hibovscaia Natalia
2 Rîbac Iurie PSRM Moroşan Cornel
3 Guţu Vasile PCRM Mutelica Dumitru
4 Zalevscaia Galina-președinte PCRM Bagrii Boris
5 Cozlovschii Vladimir-secretar PPPN Girtopan Claudia
6 Capaţina Vadim PDM Gaidău Constantin
7 Gîscă Pavel PLDM Cazac Iulia

 

 

About rciumac