Cu prilejul Zilei Funcționarului Public, vă adresez sincere felicitări și înalte aprecieri pentru munca, profesionalismul și responsabilitatea de care dați dovadă în activitatea de zi cu zi.
Activitatea dumneavoastră reprezintă fundamentul unei administrații eficiente și transparente. Contribuția fiecăruia dintre voi este vitală pentru protejarea intereselor cetățenilor. Prin munca voastră susținută și prin angajamentul față de principiile etice, reușiți să consolidați încrederea oamenilor în instituțiile statului.
Vă doresc multă sănătate, perseverență, pace, inspirație, optimism, succese și noi performanțe în nobila misiune de a servi interesului cetățeanului și de a contribui la dezvoltarea comunității.
Cu stimă,
Președintele raionului Iurie Plopa
Consiliul Raional Ocnita pagina oficiala
